Koncepce

Koncepce mateřské školy

Mateřská škola je předškolním zařízením, pro děti věkové kategorie zpravidla od 3 do 6 let s celodenní formou vzdělávání.

Cílem předškolního vzdělávání je dovést dítě, spolu s rodinou, na konci jeho předškolního období k tomu,
aby v rozsahu svých vlastních předpokladů a možností získalo věku přiměřenou fyzickou,
psychickou i sociální samostatnost a disponovalo základy kompetencí, důležitých pro jeho další rozvoj a celoživotní vzdělávání.

Koncepce mateřské školy je zaměřená na
výchovu elementárních etických vlastností a slušného chování.

Učitelky vedou děti k poznání ne jednoznačné, definitivní pravdy,
ale ke schopnosti orientovat se v záplavě poznatků a umění správně je používat.

Ideálem učení nejsou jen vědomosti, ale především schopnost „se sám učit a mít z toho radost“.

Učí děti chápat svět v souvislostech, kriticky hodnotit informace, obhájit svůj názor a odolávat manipulacím.

Děti a učitelé jsou partneři, kteří jdou za společným cílem – učitel je průvodce, který pomáhá, podporuje, podněcuje a umožňuje.

Kamarádkou a průvodkyní je včelka Janička, malá cestovatelka, se kterou děti poznávají celý svět, zvyky a hodnoty, na kterých je založena naše společnost.
Mateřská škola Záchlumí, okres Tachov, příspěvková organizace
Záchlumí č.p. 1
34901 Stříbro

Mateřská škola : +420 374 622 746 /+420 773 826 911

Email: materinkazachlumi@zachlumi.cz

Školní jídelna: +420 773 826 911

Ředitelka školy : Veronika Zíková

datová schránka: dx7a3yr

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek.
Publicita

Created by © 2022 - 2024ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign